De Romeinen
Absolutus
is een stoere en autoritaire centurio die het vervallen Romeinse kamp Totorum overneemt in "Obelix & Co." Hij symboliseert de ouderwetse, brute kracht van het Romeinse Rijk. Ondanks zijn aanvankelijke vastberadenheid wordt hij uiteindelijk overweldigd door de sluwe tactieken van de Galliërs.Absolumentexclus / Absolutus / Nihablarum
Campus
is een jonge en briljante architect die zijn debuut maakt in "De Romeinse Lusthof." Hij wordt door Caesar belast met de bouw van luxe woningen nabij het Gallische dorp om de Galliërs te romaniseren. Ondanks zijn talent, wordt hij geconfronteerd met tegenslagen, waaronder een beten door Idefix en de onvoorspelbare Galliërs, wat zijn project uiteindelijk doet mislukken.Anglaigus / Quadratus / Campus / Anguloagudus / Angolacutus / Anglobtusus
Asterus
Aquavit
Begonia
Zoissetus
Bonus Promoplus
Bonusmalus
Ignoramus
is een voormalige gladiatorentrainer die zich uiteindelijk toelegt op het vervaardigen van kant. Onder het bevel van Caius Obtus kreeg hij de taak om van Asterix en Obelix sterren van de Romeinse arena te maken. Deze intimiderende, gespierde reus, altijd met een zweep in de hand, terroriseerde aspirant-gladiatoren met zijn brute methoden. Maar de onverschrokken Galliërs laten zich niet intimideren en gooien Ignoramus letterlijk omver met hun ongewone trainingskunsten. Ontmoedigd besluit hij zijn carrière als gladiatorentrainer op te geven en keert terug naar de familiezaak om zich op iets veel rustigers te richten: het maken van delicate kant.Insalubrius - Briseradius - Ignoramus - Bestiarius - Perdigiornus - Briseradio
Brutus
Brutus, de geadopteerde zoon van Julius Caesar, verschijnt in de Asterix-serie als een sluwe en verraderlijke figuur. Hoewel hij in eerste instantie in de schaduw van zijn vader staat, wordt hij in latere albums een echte dreiging. In Asterix en de Soothsayer zien we hem spelen met een dolk, een voorbode van zijn toekomstige verraad. In Asterix en de Zoon van Caesar wordt hij nog kwaadaardiger, vastbesloten om de jonge Caesarion, de zoon van Caesar en Cleopatra, te elimineren. Zijn daden leiden uiteindelijk tot de ontdekking van zijn verraad door Caesar, wat de latere moord op zijn vader verklaart.Caius Aerobus
Gaius Bonus
Appius Eucalyptus
Gaius Slampapus
Gaius Nogalwidus
Gaius Vullus
Gajus Mordicus
Adolescentus
Gaius Commissarus
Caligula Biboppus
is de prefect van Gallië en een pompeuze Romein die zichzelf graag in de kijker speelt bij Caesar. Hij bedenkt het plan om een zeldzaam cadeau aan Caesar te geven: een onoverwinnelijke Galliër. Biboppus reist op een draagstoel, gedragen door slaven, wat hem genoeg tijd geeft voor zijn excentrieke ideeën. Zijn doelwit wordt Assurancetourix, de dorpsbarde, die hij gemakkelijker kan ontvoeren dan Obelix. Maar Caesar is niet bepaald blij met dit "cadeau" en besluit dat de beste manier om van de barde te genieten, is door hem aan de leeuwen van het Circus te voeren—tot hij begint te zingen!Odius Asparagus - Caligula Alavacomgetepus - Caligula Biboppus - Calígula Pocospelus - Caligula Vacomevien - Caligula Alavacongetepus
Calimincucelix
Caligula Mincucelus
Caligula Mincucelus
Hebbus
Tullius Torsus
is een rijzende ster in het Romeinse leger, waar kracht, discipline en uitmuntendheid hoog in het vaandel staan. Vol trots roept hij steeds: "Ik ben de beste!" Zijn ambitie bereikt een hoogtepunt wanneer hij wordt geselecteerd om Rome te vertegenwoordigen tijdens de Olympische Spelen. Maar na een ongelukkige ontmoeting met een paar Galliërs, versterkt door hun toverdrank, worden zijn dromen aan diggelen geslagen. Gekrenkt en zich nietig voelend, vervangt Torsus zijn training door eenvoudige taken, zoals het vegen van het kamp.Claudius Cornedurus / Gluteus Maximus /Claudius Musculus / Tullius Torsus / Claudius Mulus / Claudius Cornusdurus
Questor
Claudius Metrobus
Claudius
Claudius Quintilius
Coronavirus
Judascus
de prefect van Lugdunum, is een slimme maar ongelukkige Romein die de Galliërs Astérix en Obelix probeert te vangen. Wanneer ze door heel Gallië trekken en de Romeinen voor schut zetten, ruikt Judascus een kans om zich te onderscheiden. Hij probeert hen op te sporen met de hulp van Beaufix, maar deze blijkt de lokale Gallische leider te zijn en leidt Judascus en zijn troepen opzettelijk door het labyrint van Lugdunum. In een poging zijn weg terug te vinden, strooit Judascus als een vroege Kleine Duim steentjes, maar zijn plan mislukt wanneer een soldaat de steentjes netjes voor hem opruimt.Poisonus Fungus - Unnutzus - Judascus - Encorutilfaluquejelesus - Selavessisaputus - Façanhudus
Parvenus
Excuustruüs
Fercorus
Flavia
de vrouw van de zorgzame Romein Parvenus, krijgt voor hun huwelijksverjaardag een romantische cruise aangeboden naar Lutetia, de stad van het licht. Wat een rustige, idyllische reis had moeten zijn, verandert echter in een chaotisch avontuur wanneer Astérix en Obelix aan boord komen. Gehaast om hun culinaire uitdaging in Lutetia te voltooien, gebruikt Obelix zijn immense kracht om het schip om te toveren in een turbo-voortgestuwde boot. Flavia, die de Galliërs aanvankelijk vriendelijk begroet, raakt al snel opgewonden door het onverwachte avontuur, terwijl haar reis in een razende vaart door Obelix wordt voortgezet.Flavia - Ulna
Juventus
Delerius
Gracchus Grutjus
Gracchus Hommelus
de verveelde prefect van Lutetia, vult zijn dagen met het eten van kip en het organiseren van een goudsikkelhandel in het geheim. Zijn grootste vreugde komt pas wanneer hij beseft dat zijn illegale activiteiten hem ernstige problemen kunnen bezorgen, zoals roeien in de galeien of een ontmoeting met de leeuwen in het circus. De rest van de tijd ligt hij lui op een met kussens versierde sofa, met een vermoeid gezicht en zonder enig enthousiasme. Hommelus belichaamt de trieste grandeur van Rome, een scherp contrast met de levendige geest van de Galliërs.Surplus Dairiprodus - Gracchus Überdrus - Gracchus Hommelus - Gracus Astutus - Gracchus Piendastus - Gracchus Pleindastus
Gracchus Sextilius
Gaies Gaieszeverus
Hotelterminus
Julius Ceasar
de machtige Romeinse generaal en heerser, is in de wereld van Asterix een formidabele, maar complexe tegenstander. Met zijn imposante voorkomen en intellect blijft hij een waardige rivaal voor de onverschrokken Galliërs. Hoewel hij vaak gefrustreerd is door het voortdurende verzet van het Gallische dorp, toont hij soms respect en zelfs dankbaarheid tegenover zijn vijanden. Zijn briljante plannen, zoals economische manipulatie of het bouwen van Romeinse villa’s, mislukken telkens door de sluwheid van Asterix en Obelix. Caesar wordt in de strip vaak mild belachelijk gemaakt, maar behoudt altijd een zekere grandeur, als symbool van de Romeinse macht.Julius Caesar - Julius Cäsar - Julius Caesar - Julio César - Giulio Cesare - Júlio César
Julius Calculatus
Julius Bolus
Julius Malus
Lactus Bifidus
Angelus
is de luidruchtige centurion van het Romeinse kamp Babaorum, bekend om het constant schreeuwen tegen zijn ondergeschikten, wat hun trommelvliezen regelmatig teistert. Ondanks zijn harde aanpak, lijdt hij onder de herhaalde nederlagen tegen de onverzettelijke Galliërs. Wanhopig om zijn positie te behouden, vertrouwt hij op zijn sluwe tweede man, Lepidus, die een listig plan bedenkt: een strijd der stamhoofden tussen de verraderlijke Gallo-Romein Nogalfix en een Abraracourcix zonder toverdrank. Angelus, die van plan is om Lepidus na de overwinning aan de leeuwen te voeren, faalt uiteindelijk als de Galliërs triomferen, en vlucht halsoverkop voor hun hernieuwde kracht.Neb lus Nimbus - Lacmus - Angelus - Langelus
Latraviata
Lucius Sorus
Lucius Finessus
is een door Julius Caesar gestuurde inspecteur-generaal met de rang van prefect, vastberaden om de Galliërs te onderwerpen. Ondanks de angst van de Romeinse soldaten in het kamp Petibonum, voert hij een moedige aanval uit op het onoverwinnelijke Gallische dorp. Deze poging mislukt echter spectaculair door een flink pak slaag van de Galliërs. Niet ontmoedigd besluit Finessus een andere strategie te proberen: hij bouwt een palissade rond het dorp en stelt een embargo in. Maar Astérix ontwijkt slim deze blokkade en wint het conflict door tijdens zijn Tour de Gaule Rome opnieuw te slim af te zijn.Overanxius - Lucius Nichtsalsverdrus - Lucius Finessus - Lucilius Flordelotus - Lucius Fiordilotus - Lucius Flordelotus
Lupus
Marcus Decubitus
Marcus Gribus
Montladsus
Luiwammus
Namaspamus
Noppus
Obelus
Debutantus
Cassius
Piccetanus
Overjassus
Lepidus
is een Romeinse officier en expert in Gallische gebruiken, die als perfide tweede man van centurion Angelus in het kamp Babaorum dient. Slim en sluw bedenkt hij een plan om het Gallische dorp te veroveren door misbruik te maken van hun traditie van de "strijd der stamhoofden". Hij zet een duel op tussen Abraracourcix, zonder toverdrank, en de verraderlijke Gallo-Romein Aplusbégalix. Het plan mislukt echter spectaculair wanneer Abraracourcix op eigen kracht wint en de Galliërs, versterkt door de toverdrank, de Romeinen verpletteren. Uiteindelijk moeten Lepidus en Angelus vluchten, hun "terugtocht" slechts een mislukking in een lange reeks.Felonius Caucus - Spreizfus - Lepidus - Ladinus - Atrofiadecus
Vandalus
Plexus
Clereclus
is een kleurrijke Romeinse legionair die, na een ongelukkige ontmoeting met een vallende pot uit het Gallische dorp, vrijwillig wordt aangewezen om de Galliërs te bespioneren. Gecamoufleerd met planten probeert hij zich te verbergen, maar wordt al snel ontdekt door Astérix en Obelix. Ze nemen hem mee naar het dorp om Panoramix' experimentele brouwsels op hem uit te proberen, aangezien de druïde zijn geheugen heeft verloren door een menhir. Clereclus ondergaat allerlei bizarre transformaties, letterlijk in alle kleuren van de regenboog, voordat hij uiteindelijk wegvliegt met een vrolijke uil, die hem als een bijzonder vreemde soortgenoot beschouwt.Infirmofpurpus - Handzumgrus - Clereclus - Avestrus - Depressaquesefaztardus
Clerus
Messenvorcus
Solarus
Lacchus
Calcuta
Savancosinus
Janjurcus
Sessinquartus
Ondecjeplecjus
Terminus
Cassius Catastrofus
Tullius Lusuncus
Tullius Octopus
Meniscus
de prefect van Tolosa (Toulouse), krijgt de kans om zich te onderscheiden wanneer hij hoort dat de meest gezochte Galliërs, Astérix en Obelix, gevangen zijn genomen. Terwijl de Romeinse legionairs uitgeput aankomen, comfortabel gevolgd door de twee ontspannen Galliërs in een wagen, bereidt Meniscus zich voor op hun ontvangst. Echter, tot zijn grote verrassing, vindt hij alleen een groep verslagen legionairs. Astérix en Obelix hebben al hun weg vervolgd, met een voorraad heerlijke Tolosa-worstjes in hun bezit. Meniscus, die zijn hoop op een triomfvolle vangst had gevestigd, blijft achter met lege handen en een teleurstellende "y'en a plus"-conclusie.Adipus - Mitgenus - Meniscus - Telefonus - Noncenepius - Acabadus
Belbus